T.C. DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ BİLİM-KÜLTÜR-SANAT-SPOR ETKİNLİKLERİ VE ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI YÖNERGESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

9. Sayfa Kitap Kulübü
9. Sayfa Kitap Kulübü 9. Sayfa Kitap Kulübü
Danışman Dr.Öğr.Üyesi Murat TANIK
Web
Email
Tüzük Külüp tüzüğü için tıklayınız.
Akademi Kulübü
Akademi Kulübü Akademi Kulübü
Danışman Dr.Öğr.Üyesi Üzeyir AYDIN
Web www.deuakademi.com
Email info@deuakademi.com
Amaç Topluluk, İİBF bünyesinde tüm öğrencilerin katılımının sağlanabileceği ‘sosyal sorumluluk projeleri’ oluşturup öğrencilerin kendi lisans eğitimi alanındaki bilgileriyle sosyal projelerde etkin bir biçimde katılımcı olmalarını sağlamak ve bilgilerini uygulama alanı oluşturmak amacıyla kurulmuştur.
Bilgi Çağı Topluluğu
Bilgi Çağı Topluluğu Bilgi Çağı Topluluğu
Danışman Araş. Gör. Yakup ÖZKAYA
Web bilgicagitoplulugu.org
Email bilgicagitoplulugu.org
Amaç Topluluğumuz bilgi çağına geçiş sürecinde teknolojik, ekonomik, sosyal, politik ve kültürel alanda bilgi toplumunun temelini oluşturan üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimleri konusunda katkıda bulunmaktadır. Grup çalışmasında bulunabilen ve aktif olan, kendini ifade edebilme konusunda etkin bireylerin yetişmesine aracılık etmek.. İnsan ilişkilerinde başarılı ve bilimsel tabanlı düşünebilen üniversite öğrencilerinin yetişmesine yardımcı olmak amacı ile 2005 yılında kuruluş aşamasına başlamış 2007 yılında faaliyete geçmiştir. Topluluğumuz, üniversite öğrencilerinin insan ilişkilerinde başarılı bilimsel tabanlı, analitik ve rasyonel düşünmelerine katkıda bulunmak, grup çalışmalarında bulunabilen ve aktif olarak kendilerine da çok güvenmelerini sağlayan beceriler kazandırmayı amaçlar.
Cumhuriyetçi Düşünce Topluluğu
Cumhuriyetçi Düşünce Topluluğu Cumhuriyetçi Düşünce Topluluğu
Danışman Prof. Dr. Yaşar UYSAL
Web
Email deucdt@gmail.com
Amaç Anayasa’nın öngördüğü esaslara ve Atatürk ilkelerine uygun olarak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin öğrenimlerine ışık tutacak şekilde bilimsel ve sosyal organizasyonları düzenlemek ve içinde bulundukları topluma fayda sağlamalarına öncülük etmek için, Anayasamızda belirtilen sosyal sorumluluk ve ödevlerimizi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkeleri ve devrimlerini anlamak, anlatmak amacı ile kurulmuştur.
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler (ÇEİK) Kulübü
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler (ÇEİK) Kulübü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler (ÇEİK) Kulübü
Danışman Araş. Gör. Efe ÇINAR
Web http://facebook.com/deuceik
Email
Tüzük Kulüp tüzüğü için tıklayınız.
Ekonometri Kulübü
Ekonometri Kulübü Ekonometri Kulübü
Danışman Dr.Öğr.Üyesi Özlem KİREN GÜRLER
Web
Email
Amaç Kulübümüz kendine edindiği “değişim” politikasıyla ekonometri bölümünün tanıtımının yanı sıra üyelerini mezuniyet sonrasına hazırlamayı kendisine ilke edinmiştir. Bu kapsamda profesyonelliğin ilk adımlarını okul sürecinde üyelerine yaşatmayı hedeflemektedir. Değişim politikasıyla çağın yeniliklerine ayak uydurmayı ve kulübün bu yönde gelişmesini sağlamayı planlamaktadır. En aktif kulüplerden biri olarak üyelerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlama, Ekonometrinin tanıtımı, Kişsel Gelişim, Proje üretmek, İş yaşamı ile yakın ilişkide olmak.
Fotağraf Kulübü
Fotağraf Kulübü Fotağraf Kulübü
Danışman Prof. Dr. Hilmi YÜKSEL
Web difot.org
Email difot@deu.edu.tr
Amaç Topluluğumuz 1983 yılında kurulmuştur. Her yıl bünyesine kattığı 100’ün üzerinde üyesine temel fotoğraf eğitimi, karanlık oda eğitimi, stüdyo eğitimi vermektedir. Üye olan öğrencilerin Dokuz Eylül Üniversitesi’ne olan bağlılığını ve sevgisini artırır. Her sene yapılan fotoğraf gezileri, proje grubu çalışmalarıyla kolektif çalışmaya teşvik eder ve güzel arkadaşlıkların kurulmasını sağlar. Mayıs ayının ilk haftasında düzenlediği Dokuz Eylül Üniversitesi amatör fotoğraf günleri (DAFG) ile DİFOT VE Dokuz Eylül Üniversitesi’ni Türkiye’ye başarıyla tanıtır.
Genç Girişimciler Kulübü
Genç Girişimciler Kulübü Genç Girişimciler Kulübü
Danışman Prof. Dr. Mustafa SAKAL
Web deuggk.com
Email deuggk@deuggk.com
Amaç Genç Girişimciler Kulübü 1996–1997 öğretim döneminin bahar yarıyılında (20.04.1996) Genç Girişimciler Kulübü adı altında 7 yönetim kurulu ve 30 asil üyesi ile faaliyetlerine başlamıştır. Kulübümüzün amacı bireyi, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı bir genç olma bilinciyle girişimlerini bu doğrultuda gerçekleştirmeye yöneltmek. Açıklanan ilkeler temelinde, Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerini tek bir çatı altında toparlayarak kaynaşmalarını ve ekonomik, kültürel ve sosyal alanlarda bilgi alış verişlerini gerçekleştirebilecekleri ortamı oluşturmak.
İktisat Kulübü
İktisat Kulübü İktisat Kulübü
Danışman
Web deuiktisatkulubu.org
Email deuiktisatkulubu@gmail.com
Tüzük Kulüp Tüzüğü için tıklayınız
İktisat Oyuncuları Tiyatro Topluluğu
İktisat Oyuncuları Tiyatro Topluluğu İktisat Oyuncuları Tiyatro Topluluğu
Danışman Dr.Öğr.Üyesi Hüseyin AVUNDUK
Web www.iktisatoyunculari.com
Email deuiott@gmail.com
Amaç İktisat Oyuncuları Tiyatro Topluluğu; üniversite öğrencilerinin kendilerini kültürel alanda geliştirmek ve deneysel-bilimsel tiyatro yapmak amacıyla 1981’de kurulmuş, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir tiyatro topluluğudur. Üniversite öğrencilerine tiyatroyu tanıtmak, topluluk üyelerinin bilgi birikimlerini arttıracak nitelikte oyunlar sergilemek, deneysel tiyatro kavramı içerisinde üniversite tiyatrosuna yenilik kazandırmak topluluğun öncelikli hedefleridir.
İnsan Kaynakları Kulübü
İnsan Kaynakları Kulübü İnsan Kaynakları Kulübü
Danışman Dr.Öğr.Üyesi Cemile GÜRÇAY
Web
Email Deu.ikk@hotmail.com
Amaç 1982 Yılında kurulmuş olan Dokuz Eylül Üniversitesi İnsan Kaynakları Kulübü 2007-2008 Yılında sizlere merhaba deyip 2009-2010 Yılında ise faaliyetlerini hızlandırarak sizlere yeni alternatifler ve fırsatlar hazırlıyoruz. Kulübümüzün öncelikli amacı derslerde verilen bilgilerle sektörel uygulamaları birleştirerek Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi genç yönetici adaylarının iş hayatına mümkün olduğunca donanımlı hazırlanmalarını sağlamaktır.
İşletme Kulübü
İşletme Kulübü İşletme Kulübü
Danışman Prof. Dr. Ali ÖZDEMİR
Web
Email deuisletmekulubu@gmail.com
Amaç D.E.Ü İşletme kulübü, 1982 yılında kurulmuş olan ülkemizin saygın üniversiteleri arasında yer alan Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde 2003–2004 eğitim-öğretim yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Kulübümüzün temel amacı; derslerde alınan teorik eğitimin pratiğe dökülmesini sağlamak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin kariyerlerine yön vermeleri esnasında onlara yol göstermek,üniversitenin ilk yıllarından itibaren verilen eğitim ve seminerler ile rekabetin çok yoğun olduğu iş dünyasına öğrencilerin daha iyi hazırlanmalarını sağlamak, sosyal faaliyetler gerçekleştirerek öğrencilerin birbirleriyle ve okul yönetimiyle tanışmasını sağlamak, okul ve iş hayatına farklı açılardan bakabilmelerine yardımcı olmaktır.
Kamu Yönetimi Bilimsel Düşünce Topluluğu
Kamu Yönetimi Bilimsel Düşünce Topluluğu Kamu Yönetimi Bilimsel Düşünce Topluluğu
Danışman Araş. Gör. Adil ÇAMUR
Web http://instagram.com/deukamubdt http://facebook.com/deu.kamuyonetimitoplulugu
Email kamuyonetimibdt@gmail.com
Tüzük Kulüp Tüzüğü için tıklayınız
Kariyer ve Yönetim Kulübü
Kariyer ve Yönetim Kulübü Kariyer ve Yönetim Kulübü
Danışman Dr.Öğr.Üyesi Ebru TOLAY
Web kykonline.com
Email baskan@kykonline.com
Amaç (KYK) 1998-1999 öğretim yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde kurulmuştur. Her aşamasında üniversite öğrencilerin yer aldığı Kariyer ve Yönetim Kulübü, kar amacı gütmeyen, gönüllü bir organizasyondur.
Maliye Kulübü
Maliye Kulübü Maliye Kulübü
Danışman Prof. Dr Ahmet ÖZEN
Web
Email www.deumaliye.com
Amaç Topluluğun amaçları; başta kamu alanı olmak üzere, eğitim kurumları, mesleki ve uluslar arası kuruluşlar ile ilişki kurarak öğrencilere master, staj ve eğitim sonrası iş imkanlarını araştırmak ve sağlamak; bu kuruluşların ve uzman kişilerin bilgi birikiminden, topluluk tarafından organize edilen konferanslar, paneller, seminerler, söyleşiler ve benzeri faaliyetler aracılığıyla yararlanmak ve bu aktiviteleri yayınlamaktır.Bu amaçlardan yola çıkarak, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat ve İdari Birimler Fakültesi ve özellikle Maliye bölümünden mezun; akademisyenler, iş hayatının zirvesindekiler ve iş hayatının kamu kesiminde yer almış kişilerin bilgi birikimlerinden ve deneyimlerinden yararlanarak Dokuz Eylül ruhunu ortaya koymaktır.
Müzik Kulübü
Müzik Kulübü Müzik Kulübü
Danışman Prof. Dr. Hüseyin Avni EGELİ
Web https://twitter.com/DeuMK
Email deumuzikklubu@gmail.com
Amaç 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde kurulan “Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Kulübü”; misyonunu “sosyal faaliyet merkezli üniversite” modeli çerçevesinde, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerini bir araya getirmek, kampüse müzik ve sanat bulaştırmak, gri üniversite yaşamını renklendirmek olarak belirlemiş, bu amaçla, kampüs içinde ve dışında partiler, konserler, dinletiler, enstrüman, şan ve solfej kursları, dvd gösterimleri düzenlemiş; kulüp odasında kurulu enstrümanlarıyla ve sıcak ortamıyla öğrencilere samimi bir sanatsal atmosfer sunmuştur ve bundan sonra da sunmaya devam edecektir.
Sinema Tv Kulübü
Sinema Tv Kulübü Sinema Tv Kulübü
Danışman Dr.Öğr.Üyesi Kerim Eser AFŞAR
Web
Email deusinemakulubu@gmail.com
Amaç Topluluk, 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri, idari ve akademik personelini, sinema ile buluşturmak, sinemaya olgun ve toplumcu bir bakış açısı ile yaklaşan daha nitelikli ve birikimli bireylerin oluşumuna katkı koymak ve verilecek kolektif ve bireysel ürünlerin önünü açmak adına faaliyetlerine başlamıştır.Film gösterimleri, tartışmalar, söyleşiler, sergiler, geziler düzenlemek ve öğrenciler arasında sinema ve diğer görsel sanatlara ilişkin bilgi ve belge paylaşımına öncülük etmek topluluğun amaçları arasında yer almaktadır.
Siyaset Bilimi Kulübü
Siyaset Bilimi Kulübü Siyaset Bilimi Kulübü
Danışman Dr.Öğr.Üyesi Levent YILMAZ
Web
Email
Amaç Topluluğun amacı; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin her alandaki ortak ilgi ve fikirleri etrafında kendilerini özgür ve çağdaş bir şekilde ifade edebilmeleri amacıyla gerçekleştirebilecekleri mesleki ve düşünsel faaliyetleri için bir çatı oluşturmak ve altyapı çalışmalarına destek vermektir. Bunun yanında, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine, işbirliği içinde, kendi ilgi alanlarında gelişim şansı vermek, bilgi ve deneyimlerini arttırmaktır. Kamu Yönetiminin ve Siyasal yapının, işleyiş şartlarını ve her türlü sorunlarını öğrenmek, bunları teorik ve pratik yöntemlerle çeşitli düzeylerde çözümlemeye çalışmaktır. Kuruluş Tarihi: 2010
Sosyal Politika Kulübü
Sosyal Politika Kulübü Sosyal Politika Kulübü
Danışman Prof. Dr. Zeki ERDUT
Web
Email
Amaç Topluluğun amacı; üniversitemizin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin Sosyal Politika alanındaki akademik çalışmalarının düzeyini arttırmak ve bu amaca uygun gereksinmelerin karşılanmasını sağlamaktır. Kuruluş Tarihi: 2010
Sosyal Sorumluluk Topluluğu
Sosyal Sorumluluk Topluluğu Sosyal Sorumluluk Topluluğu
Danışman Doç. Dr. Güler TOZKOPARAN
Web
Email
Amaç Kuruluşu:2011,Amacı:Sosyal sorumluluk bilincini canlandırmak.
Türk Dünyası İktisadi Araştırmalar Topluluğu
Türk Dünyası İktisadi Araştırmalar Topluluğu Türk Dünyası İktisadi Araştırmalar Topluluğu
Danışman Prof. Dr. Recep KÖK
Web
Email
Amaç Topluluğun amacı; küreselleşen Dünya ekonomisindeki Türkiye ekonomisinin yerini anlamak ve anlatmak, İktisadi alanlarda konferans, panel, sempozyum düzenleyerek öğrencilerin bu konularda bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.kuruluşu 2010 yılıdır.
Türk Folklörünü Araştırma Topluluğu
Türk Folklörünü Araştırma Topluluğu Türk Folklörünü Araştırma Topluluğu
Danışman Doç. Dr. Selim ŞANLISOY
Web
Email difat1992@hotmail.com
Tüzük Tüzük için tıklayınız.
Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü
Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü Yönetim Bilişim Sistemleri Kulübü
Danışman Prof. Dr. Vahap TECİM
Web
Email
Amaç Topluluğun amacı YBS ile ilgili proje geliştirmek. Konferans düzenlemek, sosyal projelerde yer almak.
Create Timestamp : 28/03/2013 11:44 | Last Update Timestamp : 25/12/2018 16:47